Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2014-05-27 11:28:12

Ligonių kasos darbuotojų vizitas - Rokiškio psichiatrijos ligoninėje


 
PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA

Respublikos g. 66, LT 35158 Panevėžys,
tel. 8 (45) 59 61 92, faks. 8 (45) 58 37 89, el. paštas patlk@vlk.lt
PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI
2014-05-27
Ligonių kasos darbuotojų vizitas - Rokiškio psichiatrijos ligoninėje  

Visos teritorinės ligonių kasos (TLK) Sveikatos apsaugos ministerijos pavedimu šiuo metu renka duomenis apie psichiatrijos lovų skaičių savo veiklos zonos asmens sveikatos priežiūros įstaigose, skaičiuoja įstaigų, kurios turi tokių lovų, paslaugų vartojimo vidurkį ir poreikį. Informacija renkama ministerijai siekiant išnagrinėti psichiatrijos paslaugų prieinamumą vaikams ir suaugusiesiems.
Kad įsitikintų tokių paslaugų prieinamumu ir susipažintų su pacientų gydymo sąlygomis, Panevėžio TLK direktoriaus pavaduotoja Alma Čiplienė kartu su įstaigos Sutarčių, Finansų ir apskaitos, Administravimo skyrių vadovais apsilankė vienintelėje Panevėžio ir Utenos apskričių specializuotoje psichiatrijos įstaigoje - VšĮ Rokiškio psichiatrijos ligoninėje. Po apsilankymo A. Čiplienė pastebėjo, kad įstaigoje iš pažiūros tvarkomasi gana ūkiškai ir pagal ligoninės specifiką, o tokios išorės aplinkos ligoninei galėtų pavydėti net sanatorijos.
Ligoninės direktorius Algimantas Liausėdas pirmiausia informavo apie įstaigoje šiuo metu vykdomus Europos Sąjungos lėšomis finansuojamus tarptautinius projektus su latviais ir baltarusiais, skirtus sveikatos paslaugų žmonėms su protine negalia plėtrai ir gerinimui, naujų, inovatyvių paslaugų diegimui, taip pat priminė ligoninės istoriją ir jos kelią nuo 2003 m. iki specializuotos psichiatrijos ligoninės šiuo metu, kurioje teikiamos ne tik būtinosios asmens sveikatos priežiūros (ASP) paslaugos pacientams, turintiems psichikos sutrikimų, specializuotos ir kvalifikuotos antrinio lygio stacionarinės
ASP paslaugos privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems gyventojams, turintiems psichikos sutrikimų, bet ir taikomos priverčiamojo medicininio pobūdžio priemonės asmenims, padariusiems visuomenei pavojingą veiką, teismo pripažintiems nepakaltinamais ir nukreiptiems gydyti griežto, sustiprinto ir bendro stebėjimo sąlygomis.
Psichiatrijos ligoninės vadovas parodė svečiams visas įstaigos patalpas, didžiulę ir nepriekaištingai sutvarkytą daugiau kaip 7 ha ligoninės teritoriją su jos reabilitacijos, poilsio, užimtumo, profesinio rengimo ir kitomis zonomis, papasakojo, kokiu principu teikiamos psichiatrijos paslaugos atskirų skyrių pacientams, kokie specialistai jas teikia, su kokiomis problemomis susiduriama gydant pacientus, kaip tos problemos sprendžiamos. A. Liausėdas pabrėžė, kad Rokiškio psichiatrijos ligoninė yra vienintelė šalyje įstaiga, kurioje teismo sprendimu priverstinai gydomi visuomenei pavojingi asmenys, todėl ir jos teikiamų paslaugų specifika bei rodikliai gerokai skiriasi nuo kitų šalies ligoninių.
Įstaigoje, pasak A. Liausėdo,  vidutinė pacientų gydymo trukmė yra apie 2 metus, tačiau yra  pavienių asmenų, kurie ligoninėje gyvena ne vienus metus. Nors buvo manyta, kad įstaigai visiškai pakanka turėti 270 specialiosios psichiatrijos lovų, praktika parodė, jog tiek jų jau nebepakanka: šiuo metu ligoninėje gydoma 320 pacientų, panašu, kad jų skaičius tik augs. Pacientų amžiaus vidurkis - 36 m. Ligoninėje gydoma kur kas daugiau vyrų nei moterų, taip pat yra keletas vaikų.
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
 
Bendrinti